top of page

Званий обід по-французьки!

Оновлено: 20 січ.

Вітаю! ✨

Мені пощастило бути запрошеною в будинок літньої французької пари на обід. Скажу вам що це мій 3-й візит в гості саме до французів, але 5-й до європейців на території Франції.


Кожного разу це щось особливе і трепетне для мене, бо це запрошення відвідати особисту територію, власний простір і розділити разом трапезу.


Скажу одразу: все незвично і саме в цьому і полягає наша різниця в культурному коді та менталітеті.

А тепер послідовно.


Все має йти по логічному сценарію:

  1. Аперитив

  2. Закуска

  3. Основна страва

  4. Сирна тарілка

  5. ДесертАперитив. Проте вибір закусок і страв для нас українців може показатися ну дуже дивним.

Цього разу на аперитив нам запропонували оливки та чипси. Також в маленькі келихи налили десертне вино. Поки ми не доїмо оливки та чипси наступну страву не подадуть, також ви маєте випити свій бокал аперитиву.Закуска. Переходимо через хвилин 40 до закуски. Нам подали порціонно мариновану спаржу з креветкою, шматочком листя салату та петрушкою. До страви подали нарізаний великими шматками багет, майонез (він тут змішаний з гірчицею) та соус: олія, часник, сіль, перець, лимон.


Основна страва.

Після того як у нас забрали персональні тарілки на яких була закуска на стіл подали курку нарізану порційними шматками та у металевій мисці гарячу спаржеву фасоль, приготовану зі шматочками бекону та кучерявою петрушкою. Тут був наголос на тому, що курка є фермерською, а фасоль зібрана з їхнього городу. Французи часто надають великого значення продуктам які їдять і особливо піклуються, щоб вони були біо чи еко.


Сирна тарілка.

На жаль цього разу не було подано сирів на класичній сирній тарілці, а просто на звичайній. Були подані 3 види сиру: камамбер, овечий сир та сир грюєр. Найкращий сир з цього регіону.


Примітка: У Франції є негласне правило стосовно сервірування столу, хазяйка може подавати страви у різних тарілках які не обов'язково мають поєднуватися за стилем між собою, в цьому є певний шик і оригінальність, а не обов'язковість одного сервізу.


Десерт.

Яблучний пиріг та яблучні слойки. Тут все просто і зрозуміло.


Після десерту нам було запропоновано випити на вибір каву або чай. Каву варили в кавоварці, а чай заварювали в пакетику.


Отакий вийшов обід в гостях у французів, літньої пари, яким по 69 років.


Сподіваюсь вам було цікаво ❤️

14 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page